طراحي قالب وردپرس

طراحي قالب وردپرس , طراحي سایت وردپرس , طراحي قالب

کاملا ریسپانسیو و واکنش گرا داری پنل تنظیمات

طراحی قالب وردپرس و طراحی فروشگاه وردپرسی

شروع و سفارش طراحی

روش های جلوگیری از هک شدن وردپرس


٫ ۱محافظت از WP-Admin

این راه نسبتاً ساده و کارساز، محافظت از WP-Admin با رمزعبور است. چطوری؟ استفاده از HTACCESS! اگر کنترل پنل هاستتان CPANEL باشد، از گزینه Password protect directories می‌توانید به راحتی پوشه WP-Admin را رمزنگاری کنید و بدین ترتیب هکر برای ورود به WP-Admin شما می‌بایستی دو نام کاربری و رمزعبور هک کند! حواستان باشد که برای رمزنگاری WP-Admin از نام کاربری و رمز خود وردپرس استفاده نکنید!

۲٫ محافظت از wp-config.php

خیلی‌ها برای محافظت از wp-config.php وردپرس خودشان از نرم افزارهایی مانند Ioncube استفاده می‌کنند. این راه مخصوصاً برای سایت‌های پربازدید توصیه نمی‌کنم، چون فشار زیادی به CPU و RAM سرور می‌آورد. پیشنهاد من باز هم استفاده از HTACCESS است! کافیست به HTACCESS وردپرس خود، کد زیر را اضافه کنید.

<files wp-config.php>
order allow,deny
deny from all
</files>

خب حالا دیگر استفاده مستقیم از wp-config.php ممکن نیست!

۳٫ مواظب کرم‌ها باشید!

خیلی‌ها به بهانه‌های زیادی، وبمسترها را مجبور به آپلود یک فایل PHP یا ASP می‌کنند. مثلاً برای آمارگیری می‌گویند برای تایید این فایل PHP یا aspx را روی سرورت آپلود کن! در حالی که این کاملاً اشتباه است و اگر هم آمارگیری خواست فایلی آپلود کنید، ان فایل حتما باید با پسوند HTML باشد و قبل از آن هم محتوای آن را چک کنید. این فایلها ممکن است اطلاعات wp-config.php شما را سرقت، به پایگاه داده وارد و وردپرس شما را به سادگی آب خوردن هک کنند!

۴٫ از اضافه کردن سایت خود به Google Webmasters دریغ نکنید

گوگل Webmasters علاوه بر ارائه خدماتی برای وبمسترها، فایلهای مخرب، Malwareها و Virusها را شناسایی و آن را بلافاصله به وبمستر گزارش می‌دهد. به علاوه می‌توانید از نتیجه Crawlهایی که وارد سایت شما می‌شوند، مطلع شوید.

آخرین و مهم‌ترین

حتی اگر برای وردپرس خود هم دوربین مداربسته کاربگذارید (:D) ولی یک چیز همچنان شما را تهدید می‌کند و آن هم هاستینگ مطمئن است!! مطمئن شوید مدیر هاستینگ فرد درستکاری است و یا نمی‌تواند به محتوای سایت شما دسترسی داشته باشد.

*

code

طراحی قالب وردپرس